Zakończenie cyklu zajęć „Weź wyhamuj! Powiedz stop podstępnym uzależnieniom”

Dnia 20 czerwca 2024 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu „Weź wyhamuj!

Powiedz stop podstępnym uzależnieniom”. W tym dniu odwiedziły nas klasy VI „a” i „b” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy.

W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali fragmentu książki Krzysztofa Piersy pt.: Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i Internetu”. Następnym krokiem była burza mózgów, w którą wszyscy chętnie się zaangażowali. Zadaniem młodzieży było wymyślenie sposobów na radzenie sobie z uzależnieniami opisanymi w przeczytanym wcześniej tekście.

W kolejnej części zajęć przyszedł czas na prace manualne - na spotkaniu uczniowie stworzyli przepiękne kolorowe witraże. Taka forma aktywności może być jednym z licznych zajęć , które pozwolą ograniczyć spędzanie czasu np. z telefonem i jest kreatywną formę walki z uzależnieniem.

Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie podczas zajęć.

Zajęcia odbywały się w ramach programu profilaktycznego „Wybieram marzenia, nie uzależnienia”.