GBP Pysznica

Klub Seniora Złoty Kasztan na spektaklu „Prawdziwe Betlejem w Kochanach”

W sobotnie popołudnie 20 stycznia uczestnicy Klubu Seniora Złoty Kasztan wzięli udział w kolejnej już odsłonie pięknego widowiska „Prawdziwe Betlejem w Kochanach” organizowanego w okresie Świat Bożego Narodzenia przez Państwa Halinę i Zbigniewa Koczwarów.

Sceneria spektaklu, którą tworzyły specjalnie przystosowane obiekty nawiązujące do prawdziwej szopki jak i sam klimat prószącego śniegu wieczorową porą oraz światła płonących pochodni i palonych ognisk w połączeniu z urokliwym otoczeniem lasów jak zwykle zachwyciła uczestników.

W Prawdziwym Betlejem w Kochanach seniorzy mieli możliwość podziwiać sceny z Misterium Narodzenia Pańskiego odgrywane przez młodszych i starszych mieszkańców Jastkowic i okolic. Dodatkową atrakcją był udział żywych zwierząt również biorących udział w przedstawieniu. Widowisko wzbogacone było najpiękniejszymi polskimi kolędami i pastorałkami śpiewanymi wspólnie z publicznością. W trakcie przedstawienia były również pieczone proziaki nasz regionalny przysmak, którymi zostali obdarowani wszyscy uczestnicy.

Na zakończenie przedstawiono kolędę z Herodem, nawiązującą i przypominającą dawną tradycję kolędowania, która nieodzownie wpisuje się w naszą kulturę.

Po przedstawieniu seniorzy zostali zaproszeni przez gospodarzy na ciepły poczęstunek i gorące napoje do Kochańskiej Karczmy.

Dziękujemy Państwu Halinie i Zbigniewowi Koczwarom oraz Panu Wójtowi Łukaszowi Bajgierowiczowi za możliwość obejrzenia tego pięknego widowiska, które sprawiło wszystkim wiele radości i zostanie w naszej pamięci na długo.

Dane adresowe


ul. Wolności 277
37-403 Pysznica

tel. 15 841 00 05

e-mail: biblioteka@pysznica.pl

Image
Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 – 18.00
Wtorek 9.00 – 16.00
Środa 11.00 – 18.00
Czwartek 9.00 – 16.00
Piątek 11.00 – 18.00
Sobota 9.00 – 16.00
Jastkowice - informacja szczegółowa odnośnie sobót