GBP Pysznica

„Smocze opowieści” – spotkania autorskie z Pawłem Gołuchem

6 czerwca 2024 r. w trwającym Tygodniu Głośnego Czytania nasze biblioteki odwiedził Paweł Gołuch – autor kilkudziesięciu wierszy dla dzieci, tekstów piosenek oraz dowcipnych, wierszowanych książek z serii „Smocze kroniki”.

 Spotkania odbyły się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy oraz filiach w Kłyżowie i Jastkowicach i uczestniczyli w nich uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy, PSP w  Krzakach oraz dzieci z Przedszkola w Pysznicy.

Były to nietypowe spotkania autorskie, ponieważ Pan Paweł recytował swoje utwory wykorzystując śmieszne rekwizyty, grał na gitarze, śpiewał i jednocześnie angażował swoich widzów do aktywnego uczestnictwa w zabawach.

Autor również w bardzo humorystyczny i przystępny sposób przekazał uczniom odrobinę wiedzy o poezji dziecięcej, o tym jak powstaje książka i kto nad nią pracuje zanim trafi do czytelników. Pan Paweł opowiedział również o swojej przygodzie z pisarstwem oraz pokazał swój pierwowzór książki w notesie. 

Dzieci bardzo chętnie brały udział w proponowanych zabawach  ruchowych, a poezja recytowana i śpiewana na wesoło wywołała na ich twarzach dużo radości i uśmiechu.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki. Była również możliwość zakupu książek  z serii "Smocze kroniki" z autografem autora oraz ręcznie szytych  poduszek w kształcie smoka.

Serdecznie dziękujemy Pawłowi  Gołuchowi za niezwykle zabawne, a zarazem interesujące i pouczające spotkania oraz przedszkolakom, uczniom i nauczycielom za uczestnictwo w tych wydarzeniach.

Zapraszamy najmłodszych czytelników do naszych bibliotek, gdzie można wypożyczyć „Smocze Kroniki”.

Dane adresowe


ul. Wolności 277
37-403 Pysznica

tel. 15 841 00 05

e-mail: biblioteka@pysznica.pl

Image
Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 – 18.00
Wtorek 9.00 – 16.00
Środa 11.00 – 18.00
Czwartek 9.00 – 16.00
Piątek 11.00 – 18.00
Sobota 9.00 – 16.00
Jastkowice - informacja szczegółowa odnośnie sobót