„Elmer i tęcza” w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Dnia 5 czerwca 2024 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy odbyło się spotkanie dzieci z grupy "Pszczółki" z pobliskiego przedszkola, w ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!” nawiązującym do tytułu Grand Prix VI Konkursu im. Astrid Lindgren – „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”.

Maluchy wysłuchały bajki pt. „Elmer i tęcza” Davida McKee. Elmer to kolorowy słoń w kratkę, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Gdy po burzy na niebie pojawiła się tęcza bez kolorów, Elmer postanawia oddać jej trochę swoich barw. Dzieci z ogromną ciekawością i zainteresowaniem wysłuchały opowiadania.

Uzupełnieniem zajęć było wyklejanie kolorowych tęczy z plasteliny. Przedszkolaki mogły wykazać się swoimi zdolnościami, a przy okazji wzmocnić mięśnie palców i pobudzić zmysł dotyku. Po skończeniu przepięknych prac, przyszedł czasz na zabawy ruchowe. Małym czytelnikom spodobała się wizyta w bibliotece, w której można się świetnie bawić oraz miło spędzać czas. Mamy nadzieję, że niebawem dzieci wraz z rodzicami ponownie nas odwiedzą.