Filia Kłyżów

Noc Bibliotek w Kłyżowie

"Moc bibliotek" – to hasło tegorocznej jubileuszowej edycji Nocy Bibliotek, w której wzięła również udział Biblioteka w Kłyżowie. Wieczorne spotkanie dla młodych czytelników było pełne atrakcji i aktywności związanych z literaturą.

Jedną z zabaw była gra literacka "Słowa mocy", polegająca na odnalezieniu książek spełniających konkretne wymogi, które odnosiły się do otrzymanego hasła. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością, odkrywając tytuły idealnie pasujące do zadanych tematów.

W trakcie spotkania odbyły się również warsztaty malowania koszulek, podczas których każdy mógł zaprojektować swój własny wzór inspirowany ulubioną książką. Była to świetna okazja do połączenia sztuki z literaturą i stworzenia unikalnych, literackich koszulek.

Po zajęciach nadszedł czas na wspólną kolację, podczas której uczestnicy mogli odpocząć i podzielić się wrażeniami z dotychczasowych zajęć.

Wieczór zakończył się filmowym akcentem – wśród książek odbył się seans filmu "Mój brat ściga dinozaury", który jest familijną produkcją inspirowaną bestsellerową książką Giacomo Mazzarioli.

Wspólnie spędzony czas w bibliotece pełnej książek i literackich zabaw pokazał, że "Moc bibliotek" to nie tylko hasło, ale prawdziwa siła, która łączy ludzi.