Filia Kłyżów

Kolory Jesieni w Bibliotece w Kłyżowie

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w bibliotece w Kłyżowie odbyły się specjalne, jesienne zajęcia dla dzieci.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego słuchania relaksacyjnego opowiadania pt. "Jesień", które dzieciom zaprezentowaliśmy przy akompaniamencie muzyki, tworząc przyjemną, odprężającą atmosferę.

Następnie wspólnie rozmawialiśmy o jesiennych tematach. Dzieci dowiedziały się, które zwierzęta zapadają w zimowy sen, omawialiśmy także dary jesieni – owoce, warzywa oraz inne skarby przyrody. Zwróciliśmy uwagę na kolory jesieni: złote, czerwone i brązowe liście oraz zmieniającą się o tej porze roku pogodę.

Po rozmowie dzieci miały okazję puścić wodze fantazji podczas tworzenia prac plastycznych. Każdy malował farbami jesienne liście, które na koniec zajęć zostały wykorzystane do udekorowania wspólnych drzew. Dzięki kreatywności uczestników zajęć, biblioteka zamieniła się w piękną, kolorową jesienną krainę!