Tydzień Bibliotek w Jastkowicach

XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami. Obchody tego wyjątkowego wydarzenia rozpoczęła wizyta uczniów z klas III „a” i „b” z PSP w Jastkowicach.

Podczas spotkania dzieci uważnie wysłuchały książki  pt. „Wypożyczalnia skrzydeł”, opowieści o magii czytania autorstwa Iwony Pietrzak-Płachta.

To pięknie ilustrowana historia o tym, że książki to, coś więcej niż kartki papieru. Są jak skrzydła, które mogą unieść czytelnika wysoko, ku niezapomnianej przygodzie! To drzwi prowadzące do różnych doświadczeń i emocji w magicznym świecie dostępnym na wyciągnięcie ręki. Książka opowiada również o tym, jak wielką rolę w bibliotece odgrywa bibliotekarz rozdając odpowiednie skrzydła swoim czytelnikom.

Po wysłuchaniu bajki dzieci mogły wykazać się kreatywnością przy tworzeniu gry kieszonkowej kółko- krzyżyk wykonanej z kamyków, które pięknie ozdobiły. Po wykonaniu prac resztę czasu spędzili na wspólnych grach i zabawach.

W piątek 10 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III z PSP w Jastkowicach mogły obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru z Uśmiechem „Księga Andersena”. Wśród znanych baśni napisanych przez Hansa Christiana Andersena przedstawione zostały: ,,Księżniczka na ziarnku grochu”, ,,Brzydkie Kaczątko” oraz ,,Calineczka”. Aktorzy zaprezentowali baśniowy świat w bardzo ciekawy i pełen humoru sposób.

W poniedziałkowe popołudnie klubowicze z Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci wzięły udział w plenerowym spotkaniu czytelniczym. Na placu przy bibliotece odbył się piknik, na którym porozmawialiśmy o zabawnych przygodach „Zuźki D. Zołzik” autorstwa Barbary Park. Na pikniku nie zabrakło pysznego poczęstunku i dobrej zabawy.

Nawiązując do tegorocznego hasła, zajęcia dla dzieci, które odbyły się w tych dniach miały na celu pokazania młodym czytelnikom, że biblioteka nie ogranicza się tylko do tradycyjnego wypożyczania książek, ale promuje i oferuje różnorodność czytania m.in. posiada w swoich zbiorach szeroki wybór audiobooków, oraz czasopism. Dla młodszych czytelników mamy do zaoferowania gry planszowe oraz zabawki edukacyjne. Biblioteka jest miejscem odpowiadającym na potrzeby osób w każdym wieku.

Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniach.