Spotkanie czytelnicze z kolorowym słoniem Elmerem

Dnia 16 czerwca 2023 r. dwie grupy dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Jastkowicach odwiedziły bibliotekę, aby osobiście poznać i zaprzyjaźnić się z wyjątkowym bajkowym słoniem Elmerem.

Seria książek „Elmer” opowiada o przygodach słonia w kratkę, który mimo tego, że wyróżnia się swoim wyglądem od innych słoni ze stada, ma wielu przyjaciół. Zawsze podejmuje inicjatywę pomocy innym. Kieruje się zasadą , że każdy z nas ma w sobie coś wyjątkowego.
Na początku spotkania zostały odczytane najmłodszym bajki o przygodach tego wyjątkowego słonia w kratkę  autora D. Mckee pt. ”Elmer i tęcza” oraz „Elmer i zagubiony miś”. Po wysłuchaniu bajki czekała na dzieci niespodzianka. Bohater opowiadań osobiście przyszedł do biblioteki, aby się przywitać i przyłączyć do wspólnej zabawy. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się z wizyty Elmera.
Następnie dzieci wspólnie wykonały piękne plakaty przedstawiające podobiznę nowego przyjaciela. Z kolorowych papierowych kwadratów wykleiły postać Elmera. Prace można obejrzeć w bibliotece.
Podczas spotkania towarzyszyła dzieciom wielka radość i pozytywne emocje.