Filia Jastkowice

Ferie w bibliotece w Jastkowicach

Ponieważ za oknem w czasie ferii pogoda nie zachęcała do zabaw na świeżym powietrzu w bibliotece zorganizowaliśmy dla najmłodszych czytelników wiele atrakcji i dużo świetnej zabawy na zajęciach literacko - plastycznych.

Spotkania te miały na celu nie tylko popularyzację czytelnictwa, ale przede wszystkim ukazanie naszej biblioteki jako miejsca gdzie można w ciekawy i kreatywny sposób spędzić czas wolny. 
Tematem pierwszych zajęć była podróż do krainy baśniowych skrzatów.  Przeczytaliśmy książkę pt. „Tajemnica pysznickiego skrzata” Wiesława Drabika,  która zainspirowała nas do własnoręcznego wykonania małych skrzacików. Warsztaty rozbudziły wyobraźnię wśród młodych czytelników.
Dzieci stworzyły również zaczarowane pejzaże zimowe po wysłuchaniu baśni H. Ch. Andersena pt. „Królowa śniegu”.
„Dawno, dawno temu żyły dinozaury- śladami prehistorycznych gadów” to temat kolejnego spotkania, podczas którego przenieśliśmy się na krótką chwilę w czasy, w których żyły te olbrzymy. I tak oto powstała makieta przedstawiająca krainę dinozaurów. 
Każdego dnia w trakcie ferii w bibliotece dzieci wykazywały się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu pięknych prac plastycznych.
Dużo emocji wzbudziła gra drużynowa w kalambury jak również zabawy w odgadywanie postaci literackich. Nie zabrakło oczywiście czasu na gry planszowe. 
„W karnawale czas na bale” to temat ostatniego dnia ferii. Bajkowy wystrój kolorowymi balonami, piękne stroje i  tajemnicze maski,  które dzieci wykonały na zajęciach,  świetnie wpisały się w to wyjątkowe wydarzenie jakim była zabawa karnawałowa. 
Wszyscy uczestnicy ferii w bibliotece każdego dnia przychodzili na zajęcia z uśmiechem na twarzy, co było najlepszym dowodem na to, że świetnie się bawili.

Dane adresowe


ul. Wolności 277
37-403 Pysznica

tel. 15 841 00 05

e-mail: biblioteka@pysznica.pl

Image
Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 – 18.00
Wtorek 9.00 – 16.00
Środa 11.00 – 18.00
Czwartek 9.00 – 16.00
Piątek 11.00 – 18.00
Sobota 9.00 – 16.00
Jastkowice - informacja szczegółowa odnośnie sobót