Zakończenie cyklu spotkań "Legendy z biegiem Wisły" Drukuj Email
wtorek, 21 czerwca 2022 08:01

09Zakończyliśmy cykl spotkań „Legendy z biegiem Wisły” w którym uczestniczyli uczniowie z klas I a i II b wraz z wychowawcami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy. Na przedostatnim spotkaniu dzieci wysłuchały legendy o tym jak powstały „Toruńskie Pierniki”. Przez krótką chwilę zostaliśmy w tym mieście, by wspólnie spróbować słodkich przysmaków w postaci piernikowych serduszek.

Po długiej wędrówce przez Polskę, dotarliśmy do Zatoki Gdańskiej, gdzie Wisła kończy swój bieg, a jej wody stają się nieodłączną częścią Bałtyku.

Na ostatnim spotkaniu dzieci z przeczytanej legendy dowiedziały się „Dlaczego Bałtyk Jest Słony.” Po wykonaniu ilustracji dotyczących legendy przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, a także wręczenie uczestnikom spotkań specjalnie przygotowanych albumów z ich pracami.

Miłą niespodzianką były dla nas laurki wykonane przez uczniów klasy II b w podziękowaniu za zorganizowanie warsztatów.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16