„Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej” Drukuj Email
piątek, 10 czerwca 2022 16:53

01W tym roku przypada 180 rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej doceniając literacki dorobek poetki oraz jej wkład w działalność patriotyczną ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Włączając się w ogólnopolskie wydarzenia kulturalne upamiętniające twórczość pisarki Biblioteka w Kłyżowie przy współpracy ze Publiczną Szkołą Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowała konkurs recytatorski „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej” .
Swoje umiejętności deklamacyjne zaprezentowało 25 uczniów, a ich wystąpienia oceniano w trzech kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I-III komisja konkursowa przyznała:
- I miejsce dla Nikoli Wilk oraz Mileny Chmiel
- II miejsce zajął Antoni Pietroniec
- III miejsce - Kacper Filipowski i Tymoteusz Kutyła.
W tej kategorii zostały przyznane cztery wyróżnienia, a otrzymali je: Zuzanna Ślusarczyk, Miłosz Marchut, Rozalia Pikor i Adam Zastawny.
Po wysłuchaniu wystąpienia uczestników konkursu w kategorii klas IV-VI oceniający nagrodzili I miejscem Julię Ziarno i Bartosza Wilka;
II miejsce zajęła Urszula Dybka;
III miejsce otrzymała Amelia Mierzwa.
Z kolei w kategorii klas VII – VIII nagrody otrzymali:
I miejsce – Kinga Cichoń i Maciej Kołodziej;
II miejsce – Milena Siek
III miejsce – Polak Martyna.
Wyróżnienie przyznano Kindze Jeż oraz Zuzannie Pietroniec.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom pięknych recytacji i dużej odwagi scenicznej, a wychowawcom i rodzicom dziękujemy za poświęcony czas na przygotowanie występu młodych artystów.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12