Warsztaty „W zgodzie z naturą” Drukuj Email
czwartek, 09 czerwca 2022 07:15

04W dniu 27.04.2022 roku odbyły się warsztaty z zakresu zielarstwa „W zgodzie z naturą”, prowadzone przez Panią Annę Witkowską-Paleń, podczas których seniorzy nauczyli się rozpoznawać rośliny przyprawowe i lecznicze.

Pani Ania przygotowała prezentację dotyczącą wielu gatunków roślin, które występują w naszej okolicy, przyniosła również kosz pełen pachnących i aromatycznych ziół. Dowiedzieliśmy się, że posiadają one wiele dobroczynnych działań, zachwycają zapachem, wzbogacają smak potraw, jak również dostarczają cennych składników odżywczych i leczniczych.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję spróbować jak smakują niektóre zioła wykorzystywane m.in. do pysznych sałatek. Delektowali się również herbatkami, nie zabrakło orzeźwiającej wody z miętą i sezonowymi owocami.

Seniorzy przynieśli ze sobą wcześniej przygotowane przez siebie syropy i podzielili się sprawdzonymi przepisami na domowe przetwory.

Kolejne warsztaty odbędą się na łonie natury, w trakcie których wspólnie będziemy zbierać zioła.

Projekt „Zdrowo i aktywnie z kulturą w tle” finansowany jest z fundacji BGK.