Facebook

Licznik odwiedzin

nowosci

 

 

logo mkidn 1263

bn poz

nc2021

 

Zakup nowości wydawniczych

w 2021 r. zrealizowano

ze środków finansowych

Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Zakończenie projektu "Sieć na kulturę" Drukuj Email
czwartek, 26 maja 2022 08:52

Zakończenie projektu "Sieć na kulturę"Miło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy oraz filia w Kłyżowie zakończyły szkolenia realizowane dla dzieci i młodzieży w ramach projektu „Sieć na kulturę w podregionie tarnobrzeskim” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”).

Nasze biblioteki realizowały szkolenia z zakresu: „ Kompetencje medialne”. W zajęciach brała udział młodzież w wieku 10-14 lat. Cykl warsztatów obejmował 31 godzin lekcyjnych online, na których uczestnicy dowiedzieli się jak tworzyć prezentacje oraz w jaki sposób posługiwać się programami tekstowymi i arkuszami kalkulacyjnymi, poznali zawiłości netykiety, a także sposoby na prezentowanie się w sieci. Uczestnicy szkoleń nauczyli się również rozpoznawać nieprawdziwe treści oraz dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z portali internetowych. A co najważniejsze młodzież poznała w jaki sposób zadbać o swoje zdrowie podczas pracy przy komputerze.

W ramach realizacji tego projektu otrzymaliśmy sprzęt komputerowy – 6 laptopów o wartości 10 974 zł brutto, do organizacji różnych zajęć i warsztatów bibliotecznych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w szkoleniach.

01 02 03 04

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 


dkk logopolona baner 06a
 
 Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl