Majowe spotkania z książką w Kłyżowie Drukuj Email
czwartek, 26 maja 2022 08:11

12W Bibliotece Publicznej w Kłyżowie w ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się lekcje biblioteczne oraz spotkania z książką.
Najmłodsi uczestnicy pierwszego spotkania wysłuchali opowieści „O dzieciach, które kochają książki” oraz odgadywali bajkowe zagadki. Następnie udaliśmy się do teatru. W bibliotece? – A czemu nie. Umożliwił to teatrzyk Kamishibai – drewniana skrzynka przypominająca teatr z pięknymi ilustracjami na kartach. Dzieci jak zaczarowane wysłuchały znanej bajki o „Czerwonym Kapturku”. Obejrzenie jej w teatrze obrazkowym jest czymś wyjątkowym i daje możliwość wspólnego przeżywania opowieści.

Z kolei klasa I uczestniczyła w następnych zajęciach z cyklu „A czy wiesz dziecino miła… poznajemy poezję Marii Konopnickiej”. Na spotkaniu dzieci poznały kolejne wiersze poetki: „Czytanie” oraz „Czy to bajka, czy nie bajka…”. Nie zabrakło również plastycznej oraz literackiej aktywności.
Klasy: II, III i IV podczas trzech lekcji bibliotecznych poznawały ważniejsze wydarzenia związane z życiorysem Marii Konopnickiej oraz jej twórczość literacką, Uczniowie wysłuchali kilku wierszy poetki, rozwiązywali zadania z nimi związane oraz mieli możliwość podzielenia się swoimi odczuciami na temat piękna poezji Marii Konopnickiej.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29