Licznik odwiedzin

nowosci

 

 

logo mkidn 1263

bn poz

nprc

 

Zakup nowości wydawniczych

w 2018 r. zrealizowano

ze środków finansowych

Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa


Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem w Jastkowicach

altSpotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem w Jastkowicach.
Dnia 8 kwietnia 2013 r. w Bibliotece w Jastkowicach gościł Wiesław Drabik, krakowski autor ponad 170 przezabawnych wierszowanych historyjek  dla dzieci.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej i trzeciej Szkoły Podstawowej  w Jastkowicach. Dzieci mogły posłuchać opowieści pana Wiesława, wziąć udział w wielu przygotowanych przez niego konkursach i zagadkach, a na koniec poprosić autora o dedykację.

Wiesław Drabik pisze i wydaje  swoje książki od połowy lat dziewięćdziesiątych. Jego bajki wprawiają w dobry  humor nie tylko dzieci, ale także i dorosłych.  Na początku spotkania  autor opowiedział młodym czytelnikom jak powstaje książka, skąd czerpie pomysły i w jaki sposób rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Pierwszy wiersz autora dotyczył wiosny i powstał w drodze do szkoły, ponieważ potrzebny był córce pisarza. Debiut książkowy to pozycja pt. „O Smoku Wawelskim”, którą autor darzy największym sentymentem.

Na spotkaniu Pan Wiesław bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi. Najwięcej entuzjazmu wśród młodych czytelników wzbudziły przepełnione humorem zabawne fragmenty bajek czytanych przez samego autora.  Pisarz zadawał zagadki, za których rozwiązanie nagradzał naklejkami lub zakładkami do książek. Pod koniec spotkania odbyło się ich podliczenie. Kto miał najwięcej nagród,  w prezencie otrzymał bajeczkę z dedykacją. Po spotkaniu można było kupić książeczki i otrzymać pamiątkowy wpis. Spotkanie upłynęło w przemiłej i radosnej atmosferze. Z pewnością na długo zostanie  w pamięci dzieci.

 

 

Mieczysława Rębisz

 


alt 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 


dkk logopolona baner 06a
 
 Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl