Przez żołądek do zdrowia Drukuj Email
środa, 30 marca 2022 04:03

0125 marca seniorzy uczestniczyli w pierwszym spotkaniu z cyklu „Przez żołądek do zdrowia” w ramach projektu „Zdrowo i aktywnie z kulturą w tle” z panią Marzeną Żurek specjalistką w zakresie psychodietetyki i doradcą żywieniowym.
Pani Marzena przedstawiła seniorom korzystne i niekorzystne połączenia żywieniowe produktów spożywczych, zdrowe zamienniki jakie należy stosować w swojej diecie oraz wskazała jak powinien wyglądać talerz dorosłego człowieka, aby było na nim zdrowo i kolorowo.

Wszystkie informacje można znaleźć w książkach „Dieta dorosłego człowieka” (dla dorosłych) oraz „Żywieniowe przygody Tobiego, kotka psotliwego” – dedykowanej dzieciom.
Publikacje będą dostępne do wypożyczenia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy oraz w filiach w Kłyżowie i Jastkowicach.
Kolejne spotkanie w maju.