Bezpłatny dostęp do serwisu LEGIMI – największej wypożyczalni e-booków i audiobooków online Drukuj Email
piątek, 28 maja 2021 16:54

logo greenDarmowe ebooki i audiobooki? Oczywiście że tak! W Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy od 1 czerwca 2021 od godz.12.00 oferujemy darmowy dostęp do ponad 60.000 e-booków i audiobooków za pośrednictwem platformy Legimi. Wystarczy być czytelnikiem zarejestrowanym w GBP w Pysznicy lub filii w Jastkowicach i Kłyżowie i odebrać darmowy kod dostępu.

Dostęp dla czytelników zapewniony jest w ramach pakietu dla bibliotek bez limitowanej liczby przeczytanych stron i z rozszerzoną ofertą o audiobooki.

Czytelnicy mogą wybierać z szerokiej oferty nowości wydawniczych, bestsellerów, poszukiwanych książek z zakresu literatury pięknej i literatury faktu, a także popularnych poradników.

Gdzie otrzymać kod dostępu do serwisu Legimi:

• Należy być zarejestrowanym czytelnikiem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy, filii
    w Jastkowicach lub Kłyżowie – jeżeli nie jesteś czytelnikiem, zapisz się koniecznie!

• Osobiście odebrać bezpłatny kod dostępu do Legimi w bibliotece GBP w Pysznicy:

1. Kod należy aktywować w miesiącu, w którym czytelnik go otrzymał – inaczej wygasa.

2. Aktywowany kod ważny jest przez miesiąc licząc od dnia jego aktywacji , np. kod aktywowany
    12 czerwca ważny jest do 12 lipca.

3. Po wygaśnięciu ważności kodu można zwrócić się do biblioteki po kolejny na następny miesiąc.

4. Kod może otrzymać czytelnik, który ukończył 15 lat.

5. Czytelnik może pobrać tylko jeden kod w miesiącu i nie może przekazywać kodu dostępu otrzymanego w bibliotece innym osobom.

6. Liczba kodów dostępnych w bibliotece jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń czytelników
    w GBP w Pysznicy.

Jak korzystać z serwisu Legimi:

1. Na stronie www.legimi.pl/podkarpackie należy: Wpisać kod aktywacyjny otrzymany w bibliotece.

2. Dokonać jednorazowej rejestracji w serwisie (założyć własne konto w Legimi, podając swój adres e-mailowy, oraz wymyślone przez siebie: nazwę użytkownika i hasło) -  należy to zrobić, gdy czytelnik nie rejestrował się jeszcze w tym serwisie.

3. Czytelnik może czytać książki na maksymalnie dwóch różnych urządzeniach (czytniku, tablecie, smartfonie lub komputerze).

4. Na stronie www.legimi.pl/pobierz-legimi/ należy pobrać bezpłatną aplikację „Legimi”
    na urządzenie, na którym planuje się czytać.

5. Zalogować się do aplikacji i od tego momentu można czytać i słuchać bez ograniczeń.

6. Nie można czytać e-booków z pakietu „Legimi dla bibliotek” na czytnikach Kindle.

Zakup kodów sfinansowano ze środków powiatowych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli przeznaczonych na wspomaganie działalności bibliotek gminnych powiatu stalowowolskiego.