Światowy Dzień Pszczół w bibliotece Drukuj Email
wtorek, 25 maja 2021 08:56

0120 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, ustanowiony przez ONZ z inicjatywy Słowenii. W tym dniu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy odbyło się spotkanie z przedszkolakami, które poprowadziła dr Anna Witkowska Paleń - wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego, a prywatnie współwłaścicielka pszczelej pasieki.

Pani Ania bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o życiu i pracy pszczół oraz innych owadów.
Maluchy miały okazję zobaczyć sprzęt pszczelarski, a nawet obejrzeć pracę prawdziwych pszczół na ramce w pokazowym ulu. Spotkaniu towarzyszyła także wystawa książek i bajek o tematyce pszczelarskiej. Dzieci miały również okazję założyć strój małego pszczelarza.
Dzięki spotkaniu mali czytelnicy zrozumieli jak ważna jest rola pszczół w naszym życiu.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13