Facebook

Licznik odwiedzin

nowosci

 

 

logo mkidn 1263

bn poz

nc2021

 

Zakup nowości wydawniczych

w 2021 r. zrealizowano

ze środków finansowych

Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Bajkozaczytani – znajdziesz nas w bibliotece Drukuj Email
poniedziałek, 24 maja 2021 20:28

01Na specjalne zaproszenie w trakcie Tygodnia Bibliotek odwiedzili nasze placówki wyjątkowi goście, a byli to: Kicia Kocia – bohaterka popularnej serii bajek dla dzieci, Smok Novuś a nawet Jednorożec.
Uczestnikami naszych spotkań były dzieci z Przedszkola w Pysznicy oraz klasa 0 z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kłyżowie.
W trakcie spotkań przedszkolaki miały okazję posłuchać czytanych książek: „Kicia Kocia w bibliotece”, „Kicia Kocia Mówi nie” czy wyjątkowej „Książki bez obrazków”.

Na zaproszenie biblioteki „Bajkę o Smoku Novusiu” autorstwa Wiesława Drabika, przeczytał dzieciom Wójt Gminy Pysznica Pan Łukasz Bajgierowicz. W trakcie spotkania nie zabrakło dobrej zabawy, podczas której wszystkim dopisywał wspaniały humor.
Część zajęć poprowadziła Beata Krawiec – specjalista do spraw promocji Księgarni Nova Duo. Pani animatorka bardzo ciekawie zachęcała dzieci do częstego zaglądania na kolorowe strony książek i czerpania z nich wiedzy. Na zajęciach mali czytelnicy mieli okazję dowiedzieć się jak porozumiewają się osoby niesłyszące, co to jest język migowy oraz poznać kilka podstawowych znaków w tym języku.
Zajęcia przyniosły wiele radości małym czytelnikom i zapewne uświadomiły im, że w bibliotece można znaleźć nie tylko interesujące książki, ale również spotkać postacie z bajek oraz przeżyć niesamowite przygody.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11

 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 


dkk logopolona baner 06a
 
 Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl