w 2020 r. zrealizowano

Komunikat! Biblioteki otwarte w reżimie sanitarnym Drukuj Email
poniedziałek, 22 marca 2021 10:59

Szanowni Czytelnicy

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 marca 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 19.03.2021 r., poz. 512) oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej, biblioteki publiczne mogą być otwarte dla użytkowników od 20 marca do 9 kwietnia 2021 r. w podwyższonym reżimie sanitarnym.

W związku z tym Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy oraz jej filie w Jastkowicach i Kłyżowie będą otwarte dla czytelników zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Przypominamy o obecnych obostrzeniach sanitarnych i wprowadzonych środkach bezpieczeństwa:

• Wypożyczanie książek bez wolnego dostępu do półek.
  • W lokalu może przebywać określona liczba osób (1 osoba na 15 m2 - informacje będą wywieszane na drzwiach zewnętrznych).
  • Czytelnicy wchodzący na teren biblioteki zobowiązani są do zasłonięcia ust i nosa przy pomocy maseczki oraz bezwzględnej dezynfekcji rąk.
  • Obowiązuje zachowanie dystansu społecznego – min. 1,5 metra (również czytelników oczekujących na wejście do lokalu bibliotecznego).
  • Książki podaje bibliotekarz.
  • Zwracane książki poddawane są kwarantannie trwającej 3 dni, po tym czasie kierowane są do wypożyczania.
  • Czytelnie, stanowiska komputerowe oraz inne przestrzenie biblioteki pozostają zamknięte dla użytkowników, z wyjątkiem punktu kontaktu z bibliotekarzem.

Bibliotekarze zachęcają do wcześniejszego skorzystania z katalogu online przed przyjściem do biblioteki, w celu dokonania wyboru książek i audiobooków do wypożyczenia.

Zapraszamy do Biblioteki!