Facebook

Licznik odwiedzin

nowosci

 

 

logo mkidn 1263

bn poz

nc2021

 

Zakup nowości wydawniczych

w 2021 r. zrealizowano

ze środków finansowych

Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Czytanie bez barier Drukuj Email
czwartek, 25 lutego 2021 04:31


czytanie bez barier plakatGminna Bibliotek Publiczna w Pysznicy informuje, że od lutego 2021 roku dostępna jest usługa „Czytanie bez barier”. Osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie mogą zamówić telefonicznie książki w GBP w Pysznicy lub jej filiach w Kłyżowie i Jastkowicach.
Książki są dostarczane i odbierane w każdy ostatni czwartek miesiąca, pozostałe szczegóły na plakacie i w regulaminie.

Prosimy o przekazanie informacji osobom, które mogą być zainteresowane skorzystaniem z naszej usługi.

Numery telefonów pod które należy dzwonić:
15 640 41 67 - Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy
15 841 07 48 - filia Kłyżów
15 841 03 13 - filia Jastkowice


 

REGULAMIN KORZYSTANIA Z USŁUGI

„Czytanie bez barier”

 

 1. Usługa „Czytanie bez barier” skierowana jest do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów zamieszkałych na terenie Gminy Pysznica, którzy ze względu na stan zdrowia lub szczególne okoliczności życiowe nie mogą samodzielnie skorzystać z usług Biblioteki.
 2. Osoby chcące skorzystać z usługi „Czytanie bez barier” obowiązuje Regulamin korzystania ze zbiorów i usług Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy.
 3. Zamówienia na przywóz i odbiór zbiorów udostępnianych przez Bibliotekę przyjmowane są od poniedziałku do piątku przez pracowników bibliotek w godzinach 11:00-16:00 pod numerami telefonów:
  15 640 41 67 (Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy)
  15 841 07 48 (filia Kłyżów)
  15 841 03 13 (filia Jastkowice)
 4. Zamówione zbiory dostarczane i odbierane będą bezpłatnie przez bibliotekarza, zgodnie ze wskazanym przez zamawiającego adresem, w każdy ostatni czwartek miesiąca.
 5. Podczas pierwszej wizyty osoby nie zapisane dotąd do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy zostaną zapoznane z Regulaminem usługi „Czytanie bez barier” i regulaminem korzystania ze zbiorów i usług Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy oraz będą miały założoną Kartę czytelnika.
 6. Zamawiający w celu dochowania terminu zwrotu zbiorów jest zobowiązany umówić wizytę telefonicznie do końca tygodnia poprzedzającego termin oddania książek lub przedłużyć okres wypożyczenia.
 7. Pracownicy Biblioteki odwiedzający zamawiającego , zawierającego następujące dane: logo biblioteki, zdjęcie, imię, nazwisko, numer telefonu, pod którym można sprawdzić tożsamość pracownika.

czytanie bez barier plakat

 

 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 


dkk logopolona baner 06a
 
 Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl