w 2018 r. zrealizowano

Spotkanie autorskie z Marią Krasowską Drukuj Email
czwartek, 24 października 2019 03:06

0322 października 2019 r Biblioteka w Kłyżowie miała przyjemność gościć Marię Krasowską - autorkę książek dla młodzieży, youtuberkę i tancerkę. W spotkaniu wzięli udział uczniowie PSP w Kłyżowie i Krzakach oraz członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece.
Autorka w niezwykle sympatyczny i otwarty sposób opowiadała młodzieży o początkach swojej pracy literackiej m.in. o tym jak powstała jej pierwsza książka: „Wyspa X”, którą napisała mając zaledwie 16 lat.

Pisarka zaprezentowała również swoje najnowsze dzieło „Na tropie magii” - kontynuację „Wyspy X”. Opowiedziała również o książce „Banda niematerialnych szaleńców”, której odbiorcami początkowo mieli być głównie chłopcy. W trakcie spotkania autorka zdradziła swoim słuchaczom skąd czerpie pomysły do książek. Okazało się, że wiele z nich jest odzwierciedleniem jej marzeń. Podkreślała również, że podróże mają duże znaczenie dla pisarza, ponieważ dzięki nim, pojawiają się nowe pomysły oraz doświadczenia. Jeżeli jednak ktoś nie może podróżować to powinien skorzystać z wyobraźni i czytać jak najwięcej książek. Marysia Krasowska opowiadała również o innych swoich pasjach i zainteresowaniach m.in. o podróżach, akrobatyce i tańcu. Bardzo gorąco zachęcała swoich słuchaczy do czytania książek. Nie obyło się również bez wielu pytań do autorki, a na zakończenie pamiątkowych zdjęć i autografów.

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki – projektu Instytutu Książki.

Justyna Marchut

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11