w 2018 r. zrealizowano

29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania Drukuj Email
środa, 09 października 2019 03:14

01Wiele jest okazji do głośnego czytania dzieciom. Jedną z nich jest „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” obchodzony 29 września.

W jesiennej atmosferze uczniowie kl. O „b” Szkoły Podstawowej w Jastkowicach odwiedzili bibliotekę. Tematem przewodnim była „Złota polska jesień”. Do głośnego czytania wybrane zostały opowiadania Agnieszki Antosiewicz i wiersz pt. ”Orzeszek” Igora Sikiryckiego. W oparciu o ich treść dzieci rozwiązywały zagadki oraz wykonywały prace plastyczne.

Biblioteka w Kłyżowie miała przyjemność gościć uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Kłyżowie. Mali czytelnicy wysłuchali opowiadania z serii „Przygody Fenka. Biblioteka” oraz „O dzieciach, które kochają książki”.

Nagrodą za uważne słuchanie był lizaczkowy jeżyk. Spotkania upłynęły w serdecznej atmosferze, czego dowodem były wzajemne podziękowania i pozowanie do pamiątkowych fotografii, które można obejrzeć na stronie naszej biblioteki.

Kłyżów

Jastkowice