w 2018 r. zrealizowano

Narodowe Czytanie 2019 Drukuj Email
czwartek, 12 września 2019 02:07

02We wrześniu odbyła się ósma edycja Narodowego Czytania. W tym roku para prezydencka zaproponowała do przeczytania nowele, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z uniwersalnymi treściami np. refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem.

Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy wraz z filiami również włączyła się do akcji. Czytanie odbyło się w bibliotece w Jastkowicach, a wybranym utworem był „Dym” Marii Konopnickiej.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI b wraz z nauczycielem Konradem Cholewińskim. Stroje i rekwizyty przybliżyły czytającym i słuchaczom klimat XIX wieku czytanej noweli. Poprzez lekturę „Dymu”, uczestnicy spotkania mogli dostrzec piękno utworu Marii Konopnickiej, którego tekst pomimo upływu czasu dotyka uniwersalnych problemów i wartości: miłości matki do syna, biedy oraz samotności.

Zapraszamy na relację fotograficzną.