w 2018 r. zrealizowano

Aktywne czytanie oraz teatrzyk postaci bajkowych w bibliotekach Drukuj Email
czwartek, 16 maja 2019 02:43

05W dniu 25.04.2019 r. w  GBP w Pysznicy oraz w  filiach w Jastkowicach i Kłyżowie odbyły się spotkania z panią Beatą Krawiec – animatorem i specjalistą do spraw promocji i reklamy Księgarni  Nova. Uczestnikami spotkań były dzieci z przedszkola oraz uczniowie  klas 0 i I.  Pani Beata spotkania rozpoczęła od przedstawienia bajki o „Czerwonym Kapturku”.

W rolę Wilka, Czerwonego Kapturka, Babci i Myśliwych wcielili się chętni uczestnicy spotkań, ubierając odpowiednie stroje. Nie zabrakło również „Reksia” i rzeszowskiego smoka” Novusia”. Było dużo śmiechu i zabawy.
Dalsza część spotkań przebiegała nieco poważniej. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest ochrona przyrody - jak długo rozkłada się reklamówka, jaki wpływ na ziemię ma wyrzucona bateria, jak w codziennych sytuacjach oszczędzać wodę, energię oraz szanować środowisko. Beata Krawiec opowiedziała w jaki sposób segregacja śmieci wpływa na nasze otoczenie i jak powinniśmy się troszczyć  o szybko kurczące się zasoby naturalne. Zaprezentowała również miniaturę cewki Tesli, przy pomocy której dzieci mogły „zobaczyć, jak wygląda prąd”.
W trakcie spotkań Pani Beata opowiedziała i pokazała jak porozumiewają się niesłyszące osoby. Nauczyła dzieci  wybranych powiedzeń w języku migowym:  proszę, przepraszam, lubię cię, lubię was.
Spotkania obfitowały w  zabawne sytuacje oraz zawierały wiele ciekawych i edukacyjnych informacji. Dziękujemy Beacie Krawiec za przeprowadzenie wesołych i interesujących zajęć.

Pysznica
01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12