Facebook

Licznik odwiedzin

nowosci

 

 

logo mkidn 1263

bn poz

nc2021

 

Zakup nowości wydawniczych

w 2021 r. zrealizowano

ze środków finansowych

Ministra Kultury

i Dziedzictwa Narodowego

w ramach Narodowego Programu

Rozwoju Czytelnictwa 2.0


Zapraszamy na Kiermasz podczas XIII Królewskiego Jarmarku w Pysznicy Drukuj Email
piątek, 24 czerwca 2022 17:14

2406kiermasz

 
Zakończenie projektu Generacja 6.0 "Z kulturą w tle" Drukuj Email
piątek, 24 czerwca 2022 17:07

02W dniu 15.06.2022r. odbyło się ostatnie spotkanie w ramach realizowanego projektu Generacja 6.0 „Zdrowo i aktywnie z kulturą w tle” dofinansowanego ze środków Fundacji BGK. Seniorzy wzięli udział w zajęciach z hipoterapii, które odbyły się w Hodowli Koników Polskich w Kłyżowie.

Konie ich ciepło i ruch mają terapeutyczny wpływ na człowieka. Kontakt z tymi zwierzętami to niepowtarzalna i wyjątkowa forma przyjemnego spędzania czasu.

Więcej…
 
Warsztaty zielarskie w Klubie Seniora Drukuj Email
wtorek, 21 czerwca 2022 08:14

01W dniu 10.06 2022 roku seniorzy z klubu działającego przy bibliotece uczestniczyli w warsztatach zielarskich prowadzonych przez Panią Annę Witkowską-Paleń, w ramach projektu Generacja 6.0 „Zdrowo i aktywnie z kulturą w tle”, dofinansowanych ze środków Fundacji BGK.

Warsztaty odbyły się na łonie natury, gdzie uczestnicy poznali dziko rosnące zioła i rośliny, które z powodzeniem można wykorzystać w kuchni.

Więcej…
 
Zakończenie cyklu spotkań "Legendy z biegiem Wisły" Drukuj Email
wtorek, 21 czerwca 2022 08:01

09Zakończyliśmy cykl spotkań „Legendy z biegiem Wisły” w którym uczestniczyli uczniowie z klas I a i II b wraz z wychowawcami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pysznicy. Na przedostatnim spotkaniu dzieci wysłuchały legendy o tym jak powstały „Toruńskie Pierniki”. Przez krótką chwilę zostaliśmy w tym mieście, by wspólnie spróbować słodkich przysmaków w postaci piernikowych serduszek.

Po długiej wędrówce przez Polskę, dotarliśmy do Zatoki Gdańskiej, gdzie Wisła kończy swój bieg, a jej wody stają się nieodłączną częścią Bałtyku.

Więcej…
 
„Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej” Drukuj Email
piątek, 10 czerwca 2022 16:53

01W tym roku przypada 180 rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Z tej okazji Sejm Rzeczypospolitej Polskiej doceniając literacki dorobek poetki oraz jej wkład w działalność patriotyczną ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej. Włączając się w ogólnopolskie wydarzenia kulturalne upamiętniające twórczość pisarki Biblioteka w Kłyżowie przy współpracy ze Publiczną Szkołą Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowała konkurs recytatorski „Spotkanie z poezją Marii Konopnickiej” .
Swoje umiejętności deklamacyjne zaprezentowało 25 uczniów, a ich wystąpienia oceniano w trzech kategoriach wiekowych.

Więcej…
 
Warsztaty „W zgodzie z naturą” Drukuj Email
czwartek, 09 czerwca 2022 07:15

04W dniu 27.04.2022 roku odbyły się warsztaty z zakresu zielarstwa „W zgodzie z naturą”, prowadzone przez Panią Annę Witkowską-Paleń, podczas których seniorzy nauczyli się rozpoznawać rośliny przyprawowe i lecznicze.

Pani Ania przygotowała prezentację dotyczącą wielu gatunków roślin, które występują w naszej okolicy, przyniosła również kosz pełen pachnących i aromatycznych ziół. Dowiedzieliśmy się, że posiadają one wiele dobroczynnych działań, zachwycają zapachem, wzbogacają smak potraw, jak również dostarczają cennych składników odżywczych i leczniczych.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 39

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 


dkk logopolona baner 06a
 
 Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl